Geniz Akıntısı / Alerjik Rinitten Nasıl Kurtuldum ( Kesin çözüm )

Alerjik rinit maceram lise de başladı. Gerçekten çok iğrenç ve insanın yaşam standartlarını düşüren bir şey. Bende ki de şansıma mevsimsel değil, her zaman olanından. Sürekli bir boğaz temizleme , sürekli konuşurken gıcık varmış gibi sesler çıkarma. Gerçekten insanı tilt eden ve bıktıran bir şey.

Bunun için ameliyat bile oldum. Sözde doktor sinüslerimin çok büyüdüğünü ve lazer ile küçültülmesi gerektiğini söyledi. Bir de burun içerisinde biraz sıkıntı varmış onları halledeceğini söyledi. Ameliyattan sonra sadece 2 hafta rahat nefes alabildim. Sonrası yine aynı.

İnanın bana bir ton şey denedim. İlaçlar şunlar bunlar. Tek problem toza alerjim var ve toz her yerde :slight_smile:

Şimdi benim önerebileceğim 3 şey var. Sakın sprey falan kullanmayın tavsiye etmiyorum fazla. Özellikle de şu kortizonlu bi sprey var baya rahatlatan. Sakın sakın bulaşmayın ona.

Tavsiyelerim şöyle :

Rhinolight

Bu bir ışın tedavisi. Sakın instagramda reklamı yapılan ufak cihazlardan falan almaya kalkışmayın. Onlar bir işe yaramıyor. Tamamen boşa para. Özel hastanelerde oluyor genelde. Bunu ayda 1 seanstı sanırım yada haftada olabilir tam hatırlamıyorum. 3-5 kere yaptırıyorsunuz. Ortalama 1 yıl sizin geniz akıntınızı kesiyor. Belki sizde daha fazla da sürebilir. Ama bence gayet geçerli. Eğer varsa yakınınızda yapan bir hastane . Direk yaptırın hiç düşünmeyin.

Levmont

Bu arkadaşımız bir hap. Alerji hapı. Bende işe yarayan tek alerji hapı bu oldu. Çok zor durumdaysanız mesela bir yere gitmeniz gerekti yada ne biliyim her hangi bir durumda sadece hap içebilecek şansınız var. Bu arkadaşı alıyorsunuz. Sürekli kullanmanızı asla ama asla tavsiye etmiyorum. Çünkü sürekli kullanımda etkisi kalmıyor. En fazla beni 2 ay idare etti. Acil durumlar için kullanılabilir. Tatil olur düğün olur bir şey olur o ara o süreci kurtarmak için kullanılabilir.

Yan etki olarak kesin olmamakla birlikte kabus yapabiliyor. Şahsen bende yaptı ve pek hoş tecrübeler değildi. Değer mi derseniz ? KESİNLİKLE

Çörek Otu Yağı ( benim tavsiyem )

Şimdi şöyle başlıyım. Bu arkadaşın soğuk sıkım olanından alıyorsunuz. Kendinize bir de bu tarz bir şişe alıyorsunuz.

30-ml-şeffaf-şişe-500x445

Olay şöyle gerçekleşiyor. İlk zamanlar pek hoş olmuyor ama bence değer yani. Biraz çörek otu yağını o damlatmalı başlığa alıyorsunuz. Bir yere uzanıp kafanızı hafif geriye doğru eğip burnunuzdan 1 er damla damlatıyorsunuz. Ve o şekilde bi 10 dk beklemeniz lazım. Şimdiden söyliyim ilk zamanlar çok yakabiliyor. Ama öyle çok aman aman bi yakma değil.

Yağın tamamen genzinize aktığından emin olmanız lazım. 10 dakika yetiyor zaten , fazla bile. Daha sonra normal yaşantınıza devam ediyorsunuz. Bunu her gün yapın. Ortalama 1 - 2 ay ne kadar. yapabiliyorsanız. 1 hafta sonra etkisini görmeye başlıyorsunuz zaten. Geniz akıntısı falan kalmıyor. Beni uzun bi süre böyle idare etti. Şimdi tekrar başlamayı düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye ettiğim en sağlıklı yöntem bu. Gerçekten geçerli.

UYARI

Tek bir sorun var. Eğer evliyseniz yada akşam kız arkadaşınızla beraberseniz sakın yapmayın :smiley: Bütün yağ kokusu karşı tarafa gidiyor ve pek de hoş bir deneyim sayılmaz

Benim tavsiyelerim bu kadar. Bu lanet konuyla ilgili daha iyi tavsiyeleri olan varsa lütfen paylaşın. Gerçekten bu illetten kurtulmak mümkün mü çok merak ediyorum.

1 Beğeni